LOUIS XIII

Představujeme etalon investičního alkoholu LOUIS XIII.

Zrození legendy

Historie značky destilátu LOUIS XIII. sahá až do roku 1874, čímž si připisuje prvenství nejstaršího ultra prémiového koňaku na světě. Každý dekantér je životním dílem několika generací cellar masterů – ke značce LOUIS XIII. proto patří slogan „Think a century ahead“, který vystihuje nadčasovost výjimečného koňaku. 
 
 
Základem jeho jedinečné chuti je vinná réva pocházející jen a pouze ze světoznámé a odborníky ceněné oblasti Grande Champagne. Obsah karafy se skládá ze směsi přibližně 1200 druhů koňaků, přičemž nejmladšímu je čtyřicet a nejstaršímu až sto let, a které společně dodávají koňaku bezkonkurenční plnou chuť. Koňaku LOUIS XIII. dodává jedinečnost i zrání v ručně vyráběných sudech z limousinského dubu a označovaných jako „tierçons“.
 
 
 

Nadčasový zážitek

V chuti tohoto unikátního destilátu se snoubí dokonalá harmonie květin, ovoce a koření s drobnou příměsí jasmínu a mučenky. LOUIS XIII. se může pochlubit také jemným aroma zázvoru a muškátového oříšku. Při ochutnávce se na závěr na jazyku rozline vůně růží a fialek, kterou melodicky podtrhuje santalové dřevo a med. Unikátní harmonická vůně, plná chuť a čistá barva tmavého jantaru tvoří nezaměnitelný a dlouhotrvající zážitek.
 
 
 

LOUIS XIII očima Roberta Vaněčka

 
Před 22 lety jsem prodal svou první karafu ušlechtilého destilátu a byl to právě Ludvík XIII. od Rémy Martin. Mám proto k tomuto koňaku velmi silný vztah. V té době jsem Ludvíka prodal za 23 000 Kč a za těch 22 let hodnota karafy vzrostla na průměrnou částku 82 000 Kč. Investiční potenciál je zde očividný.
 
Ludvík XIII se vyrábí skoro 150 let. Jednou za čas vyjde s limitovanou edicí. Vždy se jedná o mimořádnou událost. Tyto speciální edice Ludvíka XIII. si nemůže koupit každý, kdo na ně má prostředky. Možnost si takovou karafu pořídit, není otázka pouze financí.
A proč? Protože jich je pouze omezený počet a pro majitele je nesmírně důležité, aby takhle jedinečný koňak skončil v těch správných rukách a omezili riziko, že by to nakoupili pouze spekulanti s vidinou rychlého výdělku. I to je kouzlo destilátů.
Jsem také moc rád, že se mohu při své práci setkávat osobně s těmi nejlepšími edicemi na světě a získávat je pro své klienty do sbírek
  • LOUIS XIII.

  • V případě zájmu o produkty značky LOUIS XIII prosím vyplňte tento formulář. Budeme vás kontaktovat, hned jak to bude možné.

  • Should be Empty: