Představujeme unikátní edici METAXA AEN 3.

Výjimečný investiční destilát můžete mít mezi prvními i Vy

METAXA AEN 3 Generations by Elias Metaxa

METAXA AEN 3 je nejnovějším přírůstkem v ojedinělých sériích ikonických a prestižních destilátů. Stejně jako její předchozí dvě edice, představené u příležitosti výročí značky (METAXA AEN 1 a 2), je i tato výrazem tradice, nejvyšší kvality a zároveň i své jedinečnosti.

Slovo „Generations“ v názvu výjimečného destilátu METAXA AEN 3 odkazuje na zkušenosti a poznání předávané mezi generacemi takzvaných Metaxa Masters – mistrů ve svém oboru, kteří jako jediní znají střeženou recepturu METAXA. Přitom jemnost a unikátnost definují METAXU už více než 130 let. Tvoří ji jemná intenzivní kombinace vinných destilátů, archivních muškátových vín z ostrova Samos a tajná složka bylin a koření.

METAXA AEN 3 jako výnosná investice

Investice do špičkových destilátů přitahuje v poslední době čím dál více Čechů. Ochrana před rostoucí inflací je u tuzemských investorů velmi často provázána se sběratelskou vášní a zájmem o produkty, které v sobě nesou punc vzácnosti estetického díla. Nejinak je tomu i u METAXA AEN 3.

V roce 2008 uvedla METAXA na celosvětový trh svou první edici brandy AEN a do prodeje šlo 1888 karaf, každá v ceně 18 888 korun. Za jednu karafu by v současnosti její majitel mohl získat nejméně 80 000 korun. Druhá série, představená v roce 2018 v počtu 130 karaf za cenu 45 000 korun, dosahuje v současnosti hodnoty kolem 300 000 korun. Obchoduje se tedy na téměř šestinásobku své původní ceny. Hodnota edicí METAXA AEN s největší pravděpodobností nadále poroste – ostatně i „AEN“ je řeckým výrazem pro „VĚČNOST“.

METAXA AEN 3 bude celosvětově zastoupena celkem 1 000 sběratelskými láhvemi. Díky spolupráci Metaxa a Prestige Portfolio máte nyní i Vy jedinečnou možnost stát se hrdým majitelem vzácného destilátu.

Robert Vaněček, someliér z Prestige Portfolio a Costas Raptis, Metaxa Master

METAXA AEN 3 pohledem Roberta Vaněčka

Nejen sběratelský skvost a skvělá investiční příležitost – METAXA AEN 3 se může právem pyšnit také svým jedinečným vizuálním a chuťovým zážitkem. Už při pouhém pohledu vidíte čistotu a hloubku mahagonové barvy s bronzovými odlesky. Na jejím mimořádném složení se podílí celá řada ingrediencí jako jsou řecké bylinky, černé rozinky, muškátový oříšek, lékořice nebo hořká čokoláda. Z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že samotná ochutnávka METAXA AEN 3 je bez nadsázky celoživotním degustačním zážitkem.

 

Fotogalerie METAXA AEN 3

  • Máte zájem o METAXA AEN 3?

  • Should be Empty: